REGIONÁLNÍ VYSOKOŠKOLSKÉ INFOCENTRUM, o.s. (REVIC)
e-mail:
info@revic.cz
 


 
 

 
Open day společnosti Celestica Vytiskni stránku 

V březnu tohoto roku v rámci akce Symbióza 2003 představili zástupci společnosti Celestica na půdě školy působnost této společnosti a nabídli studentům a budoucím absolventům možnost uplatnění. Pro zájemce o bližší seznámení následně ve spolupráci s INFOCENTREM VŠB-TUO připravili výjezd na prohlídku svého závodu v Ráječku u Blanska. Dne 6. 5. 2003 dorazila skupina studentů na místo a zde jsou postřehy, jak průběh návštěvy vnímali samotní studenti: 
 
"Byli jsme uvítáni příjemným personálem v klimatizované školící místnosti, zde proběhla úvodní prezentace zaměřená na obeznámení se se strukturou této celosvětově působící společnosti se sídlem v Torontu a s činností místního závodu. Následně jsme se vydali na prohlídku kancelářských a provozních prostor. Se zaujetím jsme za doprovodu techniků zhledli téměř plně automatizovanou výrobní linku zabývající se metodou povrchového pájení součástek SMT následovanou úsekem pro testování funkčnosti a kvality finálních výrobků, že jde o produkci na špičkové úrovni nás přesvědčila informace, že odběrateli těchto komponentů jsou společnosti Dell, Hewllett Packard, IBM, Nokia, a Sagem. Ochotní pracovníci nám postupně popsali jednotlivé pasáže výroby, přidali i postřehy z pracovních podmínek a zodpověděli všechny naše dotazy.

Na závěr jsme měli možnost pohovořit se zástupci personálního oddělení o důležitých otázkách praktického uplatnění po ukončení studia - konkrétních pozicích, požadavcích na přijímané pracovníky, platových podmínkách a zaměstnaneckých výhodách, ty se nám zdály velmi zajímavé, tak například bezplatné kurzy angličtiny, dotovaná autobusová doprava možnost využití vlastního moderního Sportovního klubu. Celá návštěva probíhala v příjemné atmosféře a s pozorným přístupem ze strany zástupců společnosti, kteří zajistili i chutné občerstvení".

Nezbývá tedy než věřit, že účastníci akce byli spokojeni s tím, že tuto možnost navštívit špičkový závod využili a že si odnesli cenné poznatky pro svůj další profesní rozvoj. A v co věříme my, že takovéto doporučení vás zlákalo a sami využijete některé z příštích akcí pořádaných INFOCENTREM VŠB-TUO, má to cenu!aktualizováno: 12.01.2004 10:50:12